1. Ana Sayfa
 2. Diyanet Haber
 3. Mala Ali Kurdi Kimdir ?
Trendlerdeki Yazı

Mala Ali Kurdi Kimdir ?

mala ali kurdi
2

Mala Ali Kurdi Kimdir ?

Irak bölgesinde din adamı ve ruhsal şifacı Mulla Ali Kalak  kuran ayetleri ile tedavi yapan, herkesin önünde yatalakları iyileştiren, musallatlı kadınlara şifa olan, bel fıtığı gibi, körlük gibi hastalıkları bulunan hastalara kurandan ayetler okuyarak şifa olduğu iddia edilen bir şahıstır. kendisi videolarda : ” ben sadece aracıyım, keramet bende değil ” diyip duruyormuş ve asla maddi bir şey kabul etmiyormuş.biz konuyu biraz daha ayrıntılı araştırıp sizlere sunduk onun hakkında yapılan yorumları ve videoları aşağıda belirttik. sizlerde hakkında merak etiklerinizi ve sorularınızı yorumlarda belirtebilirsiniz.

Gözleri görmeyen yaşlı adamı iyileştirmeye çalıştığı video

Cinlerin musallat olduğu kadını iyileştirmeye çalıştığı video

 

mala ali kurdi hakkında ırak medyasında çıkan haber

Haber Merkezi- Diplomasız doktor Mela Ali Kelek, Erbil’deki evinden polis tarafından gözaltına alındı.

Hiçbir tıbbi diploması olmadan Erbil’deki evinde açtığı muayenehanede hastalarını Kuran-ı Kerim ile tedavi ettiğini iddia eden Mela Ali Kelek dün gece evinden polis tarafından gözaltına alındı. Kelek, Sağlık Bakanlığının şikayetleri yüzünden 65 defa hakim karşısına çıktığını öne sürdü.

Kürdistan Sağlık Bakanlığı tarafından daha önce yapılan açıklamada, Kelek’in, tıpla alakalı hiçbir diploma veya sertifikaya sahip olmadığını, ruhsatsız bir şekilde evinde açtığı muayenehane ile hastalara ilaç yazdığını ve bazen izlediği tekniklerin ne tıp açısından ne de dini açıdan kullanılmaya elverişli olmadığı belirtilmişti.

Zayıflamak isteyen bir kadın Mela Ali’nin tavsiyesi üzerine bol miktarda peçete yemiş ve ardından başlayan şiddetli ağrılar yüzünden hastanelik olmuştu. Hastaneye başvuran söz konusu hastanın midesindeki bol miktarda peçete yumağı ancak ameliyatla alınabildi.

Instagram

https://diyanetbilgi.com/

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (6)

 1. Merhaba benim adım Ahsen sizin insanlara şifalı olduğunuzu öğrendim ve bizim hastamız var bize yardımcı olabilirsiniz rica ediyorum eğer bize yardım ederseniz çok sevinirim..

  • diyanet bilgi

   Bu hoca yalancı hakkında tutuklama kararı alındı kesinlikle inanmayın Şifayı ALLAh’tan isteyelim kul acizdir acizden bişey istenmez ahsen hanım Rabbim hastanıza acil şifalar versin inşALLAH…

   • Asla şahsı korumak değil niyetim. Yalnızca ufak birşey hatırlatmak istiyorum bizler doktora gidiyoruz ve doktordan şifa dilenmiyoruz. Onun bir vesile aracı olabileceğini ve yetkili olduğunu bildiğimizden kuldan vazifesini istiyoruz. Yani diyanet bilgi ismi adı altında daha açıklayıcı veya doğruya yönelten cümleler daha çok yakışır sizlere. Allah (cc) aracılar vesilesiyle şifa verir gökten baloncuklar şeklinde değil. Bizzat şahit olduğumuz olaylarda dahi yanılma payımız kuvvetle muhtemel , güvenli kapıları çalmak (alanında uzman doktorlar vs) çok daha iyi olacaktır.Sağlıcakla.

   • peki ya yalancı değilse iftira etmiş olmaz mısınız? bu sitenin ismi diyanet! birçok insanın güvenip baktığı isim bizler elimizde hiçbir kanıt ıspat olmadan kimseyi yaftalayamayız kaldı ki olsa dahi müslümana yakışmaz. bilinçlendirmek için elbet birşeyler sunulur lakin yalancı gibi kelimeler bizlere göre olmamalı. BİLMİYORUZ. elimizdeki ispatta ne tutuklama kararı ne görmeyen insanların yorumu ne inanmayan insanların sözleri olmamalı. asla ama asla o şahsı savunmuyorum tanımam bilmem sadece diyanet müslüman isimleri için konuşuyorum. haddim olmadan kırdıysam affola.

 2. Okudugu ayetlerin anlamı nedir sizce mükünmüdür

  • diyanet bilgi

   kurandaki şifa ayetlerini okuyor okuduğu ayetler bunlar;

   “Allah, mümin bir topluluğun kalplerine şifa versin/gönüllerini ferahlatsın!” (et-Tevbe, 14)

   “…Gönüllerdeki dertlere şifâdır…” (Yûnus, 57)

   “…Onların (arıların) karınlarından renkleri çeşitli bir şerbet (bal) çıkar ki, onda insanlar için şifâ vardır…” (en-Nahl, 69)

   “Biz, Kur’ân’dan öyle bir şey indiriyoruz ki o, mü’minler için şifâ ve rahmettir…” (el-İsrâ, 82)

   “Hastalandığım zaman bana şifâ veren O’dur.” (eş-Şuarâ, 80)

   “…De ki: O, (Kur’ân) inananlar için doğru yolu gösteren bir kılavuzdur ve şifâdır…”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.