1. Ana Sayfa
  2. Diyanet Haber
  3. Kürdistan’dan kaçan mala ali kurdi Suudi Arabistan’da tutuklandı

Kürdistan’dan kaçan mala ali kurdi Suudi Arabistan’da tutuklandı

mala ali kurdi
1

Mala ali kurdi Kürdistan’dan kaçan mala ali kurdi Suudi Arabistan’da tutuklandı

Kendisini ‘şifacı’ olarak tanıtan ve Kürdistan Bölgesel Yönetimi hakkında tutuklama kararı çıkarınca Suudi Arabistan’a giden din adamı Mala Ali Kürdistani Medine’de tutuklandı. Mala Ali Kürdistani, halkı kandırmakla suçlanıyor.

mala ali kurdi
şifacı ıraklı hoca

Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi’nde hakkında tutuklama kararı bulunan tartışmalı din adamı Molla Ali Kalak, Suudi Arabistan’ın Medine kentinde tutuklandı. ‘Mala Ali Kürdistani’ adıyla tanınan din adamının, 10 yıldır gözleri görmeyen bir kişiyi iyileştirdiğini iddia ettikten sonra Suudi yetkililer tarafından tutuklandığı açıklandı.

Suudi Arabistan’dan yapılan açıklamada, Mala Ali Kürdistani kendisini şifacı olarak tanıtabilmek için ‘Pakistan’dan adam getirip onları iyileştiriyor gibi yapmakla’ suçlandı.

Mala Ali Kürdistani, Irak’ta yayınladığı videolar nedeniyle tartışma yaratmıştı. Erbil’e 40 kilometre mesafedeki memleketi Kalak’ta işlettiği ‘şifa merkezi’ kapatılan din adamı hakkında Kürdistan mahkemelerinin aldığı bir dizi tutuklama kararı da bulunuyor. Mala Ali Kürdistani, bu gelişmelerin üzerine Kürdistan Bölgesi’ni terk ettiğini ve Suudi Arabistan’a yerleşeceğini açıklamıştı.

Molla Ali, 2017 yılında da ABD Başkanı Donald Trump’ın ‘içine şeytan kaçtığını’ öne sürüp, ayak topuklarına vurarak onu iyileştirebileceğini söyleyince uluslararası basında haber olmuştu.

 

 

 

Mala Ali Kurdi Kimdir ?

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. 11 ay önce

    dolandırıcı olduğuna asla inanmıyorum.ALLAH Rızası için hasta tedavi eden biri.Youutubda 100 lerce videoları var dünya akıyor.İnanmayan uyduruyor cahilliğinden atıyor!
    ŞİFANIN ANCAK KUR’AN DAN OLACAĞINI APAÇIK DELİLLERLE GÖSTERİYOR ALLAHU TEALA RAZI OLSUN MUHAFAZA ETSİN.BÖYLE İNSANLAR ÇOK ÇOK AZ

  2. dolandırıcı olamaz YALAN ! Bu iftiranın altından kalkamayacaksınız !!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.