1. Ana Sayfa
  2. Diyanet Haber
  3. Hizmetli olduğu Kur’an Kursunda azmi ve isteği sayesinde hafız oldu

Hizmetli olduğu Kur’an Kursunda azmi ve isteği sayesinde hafız oldu

hizmetli_oldugu_kur_an_kursunda_hafiz_oldu_h9102_04592

Diyarbakır’ın Bağlar ilçe Müftülüğüne bağlı Çelebi Eser Bölge Yatılı Kuran kursunda hizmetli olarak görev yapan Recep Çinar hafız oldu.

hizmetli oldugu kur an kursunda hafiz oldu h9102 04592

Çinar, Diyarbakır’ın Bağlar ilçe Müftülüğüne bağlı Çelebi Eser Bölge Yatılı Kuran kursunda hizmetli olarak görev yaparken aynı zamanda hafızlık yaptı.

Daha önce din gçrevlisi olarak görev yapan Çinar, hafız olmak için Diyarbakır Bağlar İlçesine bağlı Çelebi Eser Bölge yatılı Kuran kursuna hizmetli olarak tayin oldu.

Hizmetli görevini yaparken aynı zamanda hafızlık dersi yaparak 18 ayda hafızlığı bitirdi.

Recep Çinar, hafızlık sürecini şu sözlerle anlattı;

diyanet haber baYlar muftuluYu

“Daha önce İmam-Hatip olan kadromu, hafız olmak için Kuran kursunda hizmetli olarak almaya karar verdim. Böylece, görevimin yanında hafızlık yapmayı düşündüm. Bir yandan görevimi aksatmamaya çalışıyor diğer yandan da Kuran-ı Kerimi ezberlemeye çalışıyordum.”

Hafızlık belgesi alan arkadaşlarıma çok özeniyordum diyen Çinar, “Hafızlık tespit Sınavına girerek belge almayı hak eden arkadaşlarımın sertifikalarının ön yüzün de Peygamber Efendimizin: “Hafız olup Kur’an-ı okuyan kişi şerefli meleklerle beraberdir.” buyurdukları Hadisi Şeriften çok etkileniyordum ve kendi kendime Yüce Allah’ın bana hafız olmayı nasip etmesi için çaba sarf edeceğim diyordum.”

Ailesinin büyük emekleri olduğunu söyleyen Çinar sözlerini şöyle bitirdi:

“Mesaim saat 17’ de bitiyorken ben gece 10’ a kadar eve gitmiyor ders çalışıyordum. Bana emekleri olan Kuran Kursu Öğreticisi Süleyman Almaz hocama, Bağlar İlçe Müftümüz Hasan Yardak hocamıza ve Aileme Allah razı olsun diyorum. Binlerce şükürler olsun ki Allah bana hafız olmayı nasip etti.”

Hafız Recep Çınar İl Müftüsü Yavuz Selim Karabayır ve İlçe müftüsü Hasan Yardak tarafımdan tebrik edildi.

Yorum Yap

Yorum Yap